החזר מס כמה שנים אחורה אני יכול לקבל

החזר מס כמה שנים אחורה

אנחנו אוהבים להתלונן שלוקחים מאיתנו כספים, שגובים מאיתנו יותר מדי ושכספי הציבור שלנו מבוזבזים לשווא. אבל מה עם מה שמגיע לנו ואנחנו לא מנסים לקחת? כספים רבים מונחים ללא דורש וללא מבקש במשרדים של רשות המיסים.

מדובר בסכומי עתק, ששייכים למספר גדול מאוד של ישראלים מכל שכבות האוכלוסייה. יש ישראלים שלא מודעים לכך שמגיעים להם כספים, אחרים לא מאמינים וחלקם פשוט לא רוצה להתעסק עם הבירוקרטיה. האמת היא שאין סיבה לא לדרוש את מה שמגיע לכם, אם באופן עצמאי ואם דרך איש מקצוע מתווך. החזר מס הוא לא דבר שיש להקל בו ראש, וכל אדם בוגר ואחראי חייב לברר מה הזכאות שלו.

החזר מס לשכירים והחזר מס לעצמאים

אז כמה שנים אחורה ניתן לקבל החזר מס? החזרי מס ניתן לדרוש עד 6 שנים לאחר סיום שנת המס המדוברת. זאת אומרת שבזמן קריאת המאמר, אתם יכולים לבקש כספים עד 6 שנים אחורה. מה שנגבה לפני כן, אבוד מהבחינה הזאת. מה שלא אבוד הוא מה שהיה בשנים האחרונות. קיימות סיבות רבות לכך שיכול להיות שמגיע לכם לקבל החזר מס. בגלל שמס הכנסה מבוצע באופן של הערכה ובגלל שהוא נגבה חודשית אבל מחושב שנתית, הרבה פעמים גובים מאיתנו יותר מדי כסף.

יש אנשים ששומרים על אותו מקום עבודה למשך זמן רב, והסיכוי שמגיע להם החזר מס הוא קטן יותר, אך עדיין קיים – אם הם מפרישים לקרנות ולקופות פנסיה וגמל, אם הם בעלי מוגבלויות ובעיות רפואיות שעברו אבחון רשמי, אם הם משקיעים בשוק ההון, אם הם עברו שינויים בסטטוס המשפחתי במהלך שנת המס – ועוד סיבות אחרות. מי שהחליף מקומות עבודה או היה מובטל וקיבל דמי אבטלה, כל השינויים שעבר מבחינת השכר שלו מגדילים משמעותית את הסיכוי שיהיה זכאי לקבל החזרי מס.

אופן הגשת הבקשה לקבלת החזר מס

אם אתם שכירים, לא חלה עליכם חובת דיווח שנתית למס הכנסה (מלבד מה שמדווח על ידי תלוש המשכורת, כמובן). כמובן שמומלץ וכדאי לפנות לאיש מקצוע שיוכל לבדוק את הזכאות שלהם לקבל החזר מס לשכירים מהסיבות שתוארו לעיל ומסיבות נוספות. הבקשה מוגשת למשרדים של רשות המיסים, בצירוף טפסים, מסמכים, אשרות ואישורים רבים התומכים בזכאות שלכם. מדובר בהליך סבוך שלא כדאי לבצע באופן עצמאי וללא תמיכה של איש מקצוע כמו רואה חשבון, יועץ מס או כל מי שמתמחה בהחזרי מס.

אם אתם עצמאיים, בכל מקרה עליכם להגיש דיווח למס הכנסה ולשלם מקדמות, וקיימת סבירות גבוהה שאתם מעסיקים רואה חשבון שמטפל בכל הקשור למיסוי ההכנסות שלכם וניהול הדוחות הכספיים הרלוונטיים. דו"ח מס הכנסה שנתי – טופס 1301, שעצמאיים מגישים, מטפל למעשה במקביל גם במה שקשור להחזרי המס שמגיעים להם, במידה ומגיעים להם, כך שאין עליהם לבצע פעולות נוספות על מנת לקבל את ההחזרים, מלבד מה שבכל מקרה כבר

החזר מס כמה שנים אחורה

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *