החזר ממס הכנסה לשכירים: למי מגיע

החזר ממס הכנסה לשכירים

לישראלים רבים ולשכירים רבים ביניהם מגיעים החזרי מס בשיעור גבוה. אמנם לא לכולם, אבל אחוז הזכאים באוכלוסייה גבוה יותר ממה שניתן לשער. הסיבה לכך נעוצה באופן החישוב המשוער שעל פיו אנחנו משלמים מס הכנסה

. כל שינוי בסטטוס שלנו, בנסיבות חיינו ובגובה ההכנסה שלו במהלך השנה הופך את הקערה על פיה ויכול לגרום לכך שנשלם יותר מדי מס הכנסה. החזר ממס הכנסה הוא זכות לכל מי ששילם יותר מדי ובמידה מסוימת גם חובה – כי חובה לדרוש את מה שמגיע.

החזרי מס לשכירים

אם נוכה לכם יותר מדי מס הכנסה, אתם זכאים לקבל החזר מס. זה כל כך פשוט. ניתן לבצע סימולציות באינטרנט או ללכת על האופציה הטובה יותר ולפנות לאיש מקצוע, על מנת לבצע בדיקת זכאות אישית ומדויקת. הסיבות הנפוצות ביותר להחזרי מס לשכירים נעוצות בשינויים במהלך שנת המס בסטטוס האישי, במצב הרפואי או בהכנסה הכלכלית של האזרח השכיר.
אם לא חלו אצלכם שינויים במהלך שנת המס, וטופס ה-101 שלכם מולא במקור באופן מדויק, לא בטוח שיש לכם זכאות. עדיין מומלץ לבדוק את העניין בצורה פרטנית. יש לזכור שהחזר מס ניתן לדרוש עד 6 שנים אחורה, וזה שלא מגיעים לכם החזרי מס על השנה האחרונה, למשל, לא אומר שלא מגיע לכם החזר מס על שנים קודמות.

החזר ממס הכנסה לשכירים

מתי מגיע לכם החזר ממס הכנסה?

אם יצא שעבדתם אצל יותר ממעסיק אחד במהלך שנת המס, ובעיקר אם מדובר בשכר שונה, או שתקופה מסוימת לא היו לכם הכנסות כלל (מלבד, נניח, דמי אבטלה) – הזכאות שלכם גבוהה משמעותית על הנייר. באותה מידה שינויים במצבכם המשפחתי או שינויים במצב הבריאותי שלכם או של ילדיכם גם עשויים להעניק לכם הטבות מס שלא ניצלתם, ובמצב כזה, מגיע לכם החזר. אם קבלתם תשלומים מהביטוח לאומי, כמו תגמולי מילואים או דמי לידה, גם במצב זה אתם עשויים להיות זכאים להחזר.

אם אתם חיילים משוחררים, אם אתם בעלי תואר אקדמי, אם הייתן בהיריון – גם אלו סיבות טובות לזכאות להחזר מס. בנוסף, ישראלים רבים פודים את קופות הגמל שלהם לפני הגיעם לגיל פרישה ומשלמים מס הכנסה בסך 35% מהסכום שהצטבר. ישראלים אלה זכאים בסבירות גבוהה לקבל החזר ממס הכנסה לשכירים, בתלות בסכום ההכנסה החודשי שלהם ובסכום מס ההכנסה שהם משלמים בתלוש.

אישורים ומסמכים המעידים על זכאות להטבות מס

יש למלא טופס 135 בצורה קפדנית ולכלול את כל הפרטים האישיים שלכם. כל סיבה בגינה אתם עשויים להיות זכאים להחזרי מס צריכה להיות מוגבה במסמכים הרלוונטיים – תעודת שחרור מהצבא, מסמכים המעידים על בעיות רפואיות שלכם או של ילדיכם, קבלות על תרומות, אישורים על השקעות בשוק ההון, אישורים על הפקדות עצמאיות לקרנות, תעודת עולה חדש או תושב חוזר – וכל מסמך או אישור אחר שרלוונטי למקרה שלכם. מומלץ להיעזר באיש מקצוע מנוסה ומומחה לתחום החזרי המס על מנת לקבל מידע אישי ובדיקת זכאות מדויקת.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *