הדרכים להגיש בקשה להחזרי מס

הגשת בקשה להחזרי מס

מה הם הדרכים בהם ניתן להגיש בקשה להחזר מס? האם ניתן לעשות זאת בצורה מקוונת או שחייבים להגיע ישירות למשרדי מס הכנסה. המשיכו לקריאה…

הדרכים להגיש בקשה להחזרי מס

בקשר להחזרי מס לשכירים יש להגיש ישירות למס הכנסה ואין אפשרות לעשות את זה באופן מקוון. כל אזרח יכול לגשת ולעשות את זה בעצמו, אחרי שחקר את הנושא, אסף את כל המסמכים, האישורים והטפסים הרלוונטיים וכעת מגיע למשרדים של רשות המיסים לצורך הגשת הבקשה. דרך אחרת לעשות את זה היא להיעזר בשירותיו של איש מקצוע שמכיר את ההליך לקבלת החזר מס הכנסה על בוריו, מכיר את המערכת, יודע לאבחן בצורה מדויקת מי זכאי לקבלת החזר מס ויודע כיצד להגדיל את הסיכוי שאותו אדם אכן יזכה לקבל אותו. איש מקצוע יעשה את זה באופן יעיל וזריז יותר מתוך הניסיון שלו וההיכרות שלו עם הבירוקרטיה.

הגשת בקשה להחזרי מס

מי זכאי לקבל החזרי מס?

בקשה להחזרי מס צריכה להיעשות אחרי שנבדקה זכאות בצורה מקצועית ומתוך היכרות עם החוק. מס מושלם על פי מדרגות מס המבוססות על רמת ההכנסה ומהן מקוזזות נקודות הזכות של אותו אדם. אם שכיר לא מילא באופן מדויק טופס 101, ולא כלל נתונים מסוימים על עצמו שמזכים אותו בנקודות זכות, החישוב לגביו יהיה לקוי. כמובן שטעויות יכולות להתרחש גם אם הטופס מולא כמו שצריך ולכן צריך לבדוק הכל לפרטי פרטים.

מעבר לכך, קורים בחיינו דברים רבים שיכולים לזכות אותנו בהחזר מס. אם נניח קרה ונזדקקתם לכסף מזומן ולא היה בנמצא, אז משכתם קרן פנסיה לפני שהגעתם לגיל הפרישה ושילמתם 35% מס, קיים סיכוי טוב שמגיע לכם החזר מס (ובפרט אם ההכנסה הרגילה שלכם נמוכה). אם אתם הורים לילדים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, אתם זכאים להטבת מס במידה וילדכם עבר ועדת השמה ואבחון רשמי. אם עברתם בין עבודות בשנה האחרונה, אם קיבלתם דמי אבטלה או תשלומים אחרים מביטוח לאומי, אם הפרשתם באופן עצמאי לקרנות פנסיה וגמל ואם אתם משקיעים בשוק ההון – אלו עוד סיבות אפשריות לזכאות להחזר מס.

כל מקרה חייב להיבדק באופן פרטני, על מנת לוודא מה הזכאות של אותו אדם. השלב הבא הוא לגשת עם כל המסמכים הרלוונטיים וטופס 135 על מנת להגיש בקשה רשמית לקבלת החזר מס. אנחנו ממליצים בלב שלם לא להתעסק בזה בעצמכם, אלא להשאיר את זה למומחים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *